شب آرزوها

آماده باشید , ليلة الرغائب در راه است ...

بزرگترین آرزوی شما چیست؟؟؟ 

 اولين شب جمعه ماه رجب را ليلة الرغائب نامند. در اين شب ملائك بر زمين نزول ميكنند. براي اين شب عملي ازرسول خدا صلي الله عليه و آله ذكر شده است كه فضيلتبسياري دارد و بدين قرار است: روز پنج شنبه اول آن ماه - در صورت امكان و بلا مانع بودن-  روزه گرفته شود. چونشب جمعه شدما بين نماز مغرب و عشاءدوازده ركعت نمازاقامه شود كه هردو ركعت به يك سلام ختم مي شود و درهر ركعت يك مرتبهسوره حمد، سهمرتبهسوره قدر، دوازده مرتبهسوره توحيدخوانده شود. و چون دوازدهركعت به اتمام رسيد،هفتاد بار ذكر" اللهم صل علي محمد النبي الامي و عليآله" گفته شود. پس از آن در سجدههفتاد بار ذكر" سبوح قدوس رب الملائكةوالروح" گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده،هفتاد بار ذكر" رب اغفر وارحمو تجاوز عما تعلم انك انت العلي الاعظم" گفته شود. در اينجا مي توان حاجت خودرا از خداي متعال درخواست نمود. ان شاء الله به استجابت مي رسد.

پيامبراكرم صلوات الله عليه در فضيلت اين نماز مي فرمايد: كسي كه اين نماز رابخواند، شب اول قبرش خداي متعال ثواب اين نماز را با زيباترين صورت و با روي گشادهو درخشان و با زبان فصيح به سويش مي فرستد. پس او به آن فرد مي گويد: اي حبيب من،بشارت بر تو باد كه از هر شدت و سختي نجات يافتي. ميّت مي پرسد تو كيستي؟ به خداسوگند كه من صورتي زيباتر از تو نديده ام و كلامي شيرين تر از كلام تو نشنيده ام وبويي، بهتر از بوي تو نبوئيده ام. آن زيباروي پاسخ مي دهد: من ثواب آن نمازي هستمكه در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردي. امشب به نزد تو آمده ام تا حقتو را ادا كنم و مونس تنهايي تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دميدهشود و قيامت بر پا شود، من سايه بر سر تو خواهم افكند.

 

/ 6 نظر / 9 بازدید
محسن۵۹

سلام. از اينکه به من سر زدين ممنون...... وب زيبايی دارين ومطالب خواندنی نوشتين. بزرگترين آرزوی منهم برآورده شدن آرزوی همه آرزومندان است... اللهم عجل لوليک الفرج

ميعاد

خدایا خیلی دلم گرفته ... برای برآورده شدن حاجاتم دعا کن...

س _ خ

سلام مونای عزيز.ممنون از حضور سبزت.اين ايام را به شما تبريک مي گم و اميدوارم به بهترين آرزوهات برسی. التماس دعا.برای

محمدتورنگ

سلام خواهرم. انشاالله درحرم سيدالکريم حضوريافته ودعاگويم.شمانيزاين برادرتان راازدعافراموش نفرماييد.

مهدی

ممنون که سر زده بوديد از اظهار لطفتون متشکرم

پلارک

دوست عزیز سلام با ( لبخند شهید ) منتظر شما هستیم. ضمنا اگر نظر خودتون رو درباره مطالب ما بنویسید مارو در نگارش مطالب بعدی کمک کرده اید.