لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

hazrate%20ali%28a%29copy%200046%20copy.jpg

کعبه به شوق زیارت آفتاب ولایت شکافت و شکوفه قلب شیعیان برای تماشای قامت عدالت شکفت.

آسمانیان خانه یار را سپیده باران کردند و کعبه تا عرش خدا با ستاره و یاس آذین شد.

دیده بگشایید که خورشید از خانه یار برآمد و بر آسمان و اهل زمین فروزان شد.

دل به شکوفه های امید بیارایید که امیر عدل و عاطفه، خرامان به مسند احسان و عنایت دلدار آمد، کعبه مهد مهتاب آسمان ولایت شد.

شطحی از شعف در دشت تاریخ رنج، غمزه آغازید و جبین رنجوران از خطوط غم رهایی یافت.

یاور رسول، جان مصطفی، بشارت بهشت و نسیم احسان دوست و ولایت مطلق و آیت کرامت نازل شد.

شانه های خسته عشق، بار اندوه بر زمین نهاد و باغ بلیغ احساس سرشار از عطر گل نرگس و یاس به تماشای دست افشانی گلها و غرلخوانی عندلیبان نشست.

یاران و مستغفران در اسحار و معتکفان درگاه یار! بیایید در مزرع سبز غدیر بذر مودت بیفشانید و دل در دست مهرآگین مولا به ودیعت بسپارید که اینک صلاای سر خوشان باده پرست است، فنای در قنوت حیدر و بقا بر ولای ساقی کوثر و چه خجسته صباحی است پیمان با رادمرد میدان عباد؛ آنگاه که از عرش، فلق می بارد و از هور، سپیده می تراود.

غدیر، نقطه روشن تاریخ است. نقطه ای به عظت همه واژه های ناب! نقطه ای به اندازه همه نقاط خوب و مثبت.

غدیر را دوست می داریم و ارج می نهیم و بر آن دستی بوسه می زنی که در غدیر، آفتاب را به انسان نشان داد و راه رستگاری را فرا راه آدمی گشود.

.

.

.

 

و کلام نور( در بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ):

پیغمبر(ص) به امیرالمومنین(ع) فرمودند: من از خدای متعال پنج چیز در رابطه با تو خواستم و خداوند هر پنج چیز را به من داده است.

اول این است که، خواستم در قیامت وقتی محشور  می شوم و از خاک بر می خیزم تو در کنارم باشی.

دوم اینکه، در هنگامیکه اعمال خلایق را در میزان الهی می سنجند که این میزان الهی در قرآن اسمش آمده است تو هم در کنار من باشی.

سوم اینکه، از خدا خواستم آن علم و لوائی را که بزرگترین علم و لوای الهی در روز قیامت است در روی آن نوشته است کسانی که به بهشت می روند و در زیر هر علمی عده ای از خلائق جمع شده اند، کسانی که به بهشت سرفراز و کامیاب شدند و خلائق زیر این علم جمع هستند پیغمبر طبق این روایت به امیرالمومنین(ع) می فرماید که از خدا خواستم که این پرچم را در قیامت به تو بسپارد و این را خداوند قبول فرمود.

از خدا خواستم که در روز قیامت ساقی حوض کوثر  تو باشی و خدا این را قبول کرد.

از خدا خواستم که در قیامت پیشرو امت من به بهشت تو باشی . تو جلو و من پشت سر تو به طرف بهشت و این را هم خدا قبول کرد.

پیغمبر(ص) از ایکه این مقامات معنوی را به علی بن ابیطالب داده است خدا را سپاسگزاری می کند

واقعا هیچ مقامی به بلندی این مقام نیست.

 *≈*  غدیریان! غدیرتان خجسته باد و مبارک! نیک فرجام باشید و ایام به کام!  *≈*

/ 22 نظر / 59 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی نشان

سلام یکی از بچه ها گفت: اونها را نزنید ، من را بزنید اونها اولاد زهرا هستند. یکدفعه رئیس بعثی ها جسورتر شد، چند لگد به پهلوی او زد و آنگاه با درب قوطی کنسرو افتادند به جان آن دو سید...... پهلویشان شکافته می شد و فقط می گفتند:" یا زهرا(س)"

حسين متوليان

سلام... آنروزها چقدر ذوق میکردم وقتی شعرم را زیر گنبد امام رضایت میدیدم... راستی! یعنی آقا دیگر شعرم و شاعری ام را نمیخواهد؟... دل کودکی که پست جدید بلاگم رو نوشته خوشه به نقد و نظرت... منتظرش نذار.

حسين متوليان

بزرگراه هنوز ادامه دارد اينجا تهران است بزرگراه ؛چمران؛ همه چيز از ؛توحيد؛ شروع شد از لحظه ای که بابا درگوشهايش خواند: اشهد ان لا اله الا الله... مهم نيست که به امريکا رفت يا نه مهم نيست که دکترای فيزيک پلاسماي را از استادان امريکايی اش گرفت يانه؟... مهم نيست که از ؛ميدان صنعت؛ گذشت يانه... مهم اين است که به بهشت می انديشيد و هر بار که ؛نيایش؛ هايش را ميخوانيم ما را با خود به ؛سعادت آباد؛ ميبرد. شهيد دکتر مصطفی چمران... بزرگمرد هنوز ادامه دارد...

رهپويان

هوالحي لعنت به چشمهای شورشان که شيرينی زندگيمان را تاب نياوردند....!! سري به ما بزنيد بازهم بارانیتر ازدیروزیم و چشم به راه شانه ای برای گریستن و فریاد این بار نقد کنید دل نوشته هایمان را یاعلی

کميل

سلام خدا قوت عید شما هم مبارک ×××××××××××××××××××××× دیگه عادت کرده بودم به خیابون خوابیا لبته همش از اون شبی شروع شد که از شهرستان نیمه شب رسیدم سرماي شهر و خاموشي و تاريكي اون و ساكن موندن و موحش بودنش كه همش حقيقت شهره همه ي ديدني هاي تهراني بود كه تا ديروز همه ي بچه هاي دهاتمون به من به خاطر زيارت اونا غبطه مي خوردند . ×××× با پستی راجع به یک مخترع جوان و دعوتنامه ای جدید به روزم

آرمان

عجيبه که من اينجا سر نزدم!!! عذرخواهی می کنم دعام کنيد يا علی

بی نشان

اینها مصداق واقعی ((رجال لا تلهيهم تجاره ولا بيع عن ذكر الله و... )) هستند، کسانی که زن و فرزند و مال دنیا و سرما و گرما لحظه ای آنها را از عبادت خدا غافل نکرد و لحظه ای جهاد در راه خدا را رها نکردند. آنهایی که اگر در زمان علی(ع) بودند قطعا علی (ع) آن گونه مظلوم نمی ماند که زبان بگشوده و خطاب به مسلمان نمایان کوفه بگوید : (( ای کسانی که نام مرد بر خود گذاشته اید، هر وقت که زمان جنگ رسید چون تابستان بود بهانه گرما گرفتید و جنگ را به زمستان موکول کردید و چون زمستان رسید بهانه سرما آوردید و آن را به تابستان واگذاشتید وای بر شما ای ....)) و آن روز علی(ع) نیازمند این مردان بود. و امروز ما نیازمند احمد و یارانش هستیم،

عقیق

سلام عزيزم خوشحال ميشم به منم يه سر بزنی

باران بابايی

سلام...ممنون که مهمون بابایی من شدین...سپاسگذارم...لطف میکنید هروقت به روز شدین بابایی منو هم خبر کنید...باز هم ممنون که تشریف اوردین ممنون...ممنون...ممنون....ممنون....ممنون... مراقب دلتون باشین...

بی نشان

سلام فرارسیدن ایام محرم را به شما تسلیت عرض می نمایم کعبه در هنگام شب دیدنی تر بود و نورانیتش ، نور امید را در دل ها زنده می کرد... نزدیک نیمه شب شد،دیگر کم کم خستگی و خواب داشت بر وجودم مستولی می شد، نا امیدی در دلم موج زد، با چشمانی اشکبار آرام آرام از محدوده طواف بیرون آمدم و به سمت محل استراحتمان حرکت کردم، قدم هایم را شمرده شمرده بر پله ها گذاشتم و آمدم بالا که به یکباره .......... چشم هایم حیران مانده بودند، باورم نمی شد ، اشک در چشمهایم حلقه زدند.....................